Playmobil: warsztat samochodowy – czy warto kupić?

playmobil warsztat samochodowy

Można powiedzieć, że są zabawki zwykłe, niezwykłe oraz zabawki mieszczące się w kategorii „extra”. W tym wpisie będę chciał udowodnić, dlaczego uważam zabawki marki Playmobil za najwyższą półkę. I to nie jest reklama – a raczej opis własnych doświadczeń z używania tego konkretnego zestawu!

Jak to się wszystko zaczęło czyli początki z Playmobil…

Naszą przygodę z marką Playmobil zaczęliśmy z dość grubej rury. Nie próbowaliśmy półśrodków typu zakup jednej postaci czy jednego samochodzika. Nie. Znając świetnie opinie o marce krążące w sieci, postanowiliśmy sprawić naszemu synowi prezent na drugie urodziny w postaci warsztatu samochodowego. I to nie byle jakiego! Zobaczcie zresztą sami jak świetnie się prezentuje na zdjęciach po złożeniu.

playmobil warsztat samochodowy

Jakbym miał powiedzieć, że nie miałem osobistych korzyści przy składaniu całego zestawu – skłamałbym. Ale będę uczciwy: z przyjemnością poświęciłem trochę czasu na złożenie warsztatu i poukładanie wszystkiego na swoim miejscu. Tak aby synek pierwszy raz zobaczył go w całej okazałości. Bo nie oszukujmy się – dwuletnie dzieci nie są zbyt cierpliwe i lepiej jest jeśli dostają coś gotowego. Czy był zachwyt gdy pierwszy raz zobaczył Warsztat, jego wyposażenie, samochód na podnośniku, mechanika w trakcie naprawy? Tak! I to jeszcze jaki! Jako mały wielbiciel motoryzacji i miłośnik wszelkiej maści pojazdów, syn był więcej niż zachwycony 😉

Moje odczucia po roku użytkowania

Wracając do mojej skromnej osoby. Lubię się bawić tym warsztatem razem z synem. Świetna jakość, mnóstwo elementów i dobrze przemyślane rozwiązania zapewniają nam długą zabawę. Tym bardziej, że w warsztacie możemy „serwisować” całą kolekcję samochodzików, jakie tylko są w naszym domu 😉 Ta zabawa trwa już równy rok, tak więc moja recenzja jest przemyślana i dojrzała. Zdążyłem poznać warsztat samochodowy marki Playmobil od każdej strony. Mieliśmy okazję wypróbować trwałość jego elementów i funkcjonalność całego zestawu. Wszystko jak najbardziej na plus. W tym roku przymierzamy się do zakupu kolejnego wieloelementowego zestawu: stacji benzynowej (którą notabene można połączyć z opisywanym warsztatem – tak, ktoś o tym pomyślał!). Ale będzie zabawa!

A teraz nieco szczegółów technicznych

Playmobil jest niemiecką firmą. Mamy gwarancję, że części zostały wyprodukowane w Niemczech. Widać to zresztą po ich jakości. Wykonane z należytą precyzją, są niezwykle trwałe. Ale jest jeden minus – niektóre części są bardzo małe i można je zgubić. Mniejsze dziecko może je połknąć (trzeba uważać lub te najmniejsze przedmioty po prostu odłożyć z zestawu).

Warsztat samochodowy marki Playmobil to część serii City Life. Seria składa się z wielu mini światów i miejsc życia codziennego, dzięki którym dziecko może uczyć się odgrywać role, rozmawiać i bawić się. Główne części zestawu to: warsztat z półkami i otwieranymi drzwiami oraz ruchomy podnośnik. Do tego otrzymujemy jeden samochód i mechanika. Całkiem sporo. W sumie 153 elementy, które samodzielnie składamy. Wiadomo, że dwulatek sobie z tym sam nie poradzi ale dla czterolatka bądź pięciolatka składanie zestawu też będzie nie lada atrakcją. Tak jak kiedyś było to ciekawym wyzwaniem dla mnie samego.

Drodzy rodzice – Wam też życzę świetnej zabawy z Playmobil i serdecznie polecam ich zabawki! Nie są może zbyt tanie ale lepiej zrezygnować z zakupu większej ilości tandetnych zabawek na rzecz jednej ale trwałej i wykonanej z należytą starannością. Z pewnością spotkacie się z wieloma opiniami, że zabawki (głównie chodzi o zestawy) Playmobil potrafią wyciągnąć dziecko ze szponów tableta, komputera czy innego urządzenia. Natomiast wspólna zabawa rodzica z dzieckiem z pewnością jest w stanie przynieść wymierne korzyści: wzmacnianie więzi, rozwój mowy i zdolności manualnych. Za jakiś czas oczywiście zrecenzuję kolejny zestaw czyli stację benzynową. Stay tuned! 🙂

P.S. Ceny i dostępność tego oraz innych zestawów możesz sprawdzić na Ceneo.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *