Klocki Marioinex – dlaczego twoje dziecko powinno je mieć?

klocki Marioinex
Klocki Marioinex składają się z wielu różnych elementów.

Klocki Marioinex zdobyły w 2020 roku nagrodę „Zabawka Roku”. W tym roku otrzymały certyfikat „Dobra Marka 2021” w kategorii Producent Zabawek. Dlaczego są takim fenomenem? Dlaczego większość przedszkoli ma je w swoich czterech ścianach? Spróbujemy sobie odpowiedzieć na te pytanie i nieco bliżej przedstawić Wam niezwykłość tych klocków.

Historia klocków Marioinex

Jak to się wszystko zaczęło? Klocki są polskim pomysłem, konkretnie zajmuje się tym rodzinna firma z Częstochowy. To duży plus, zwłaszcza w obliczu zalewania naszego rynku tanimi wyrobami z Chin. Historia klocków sięga 1986 roku a więc już ponad 30 lat są obecne na naszym rynku. Aż sam się sobie dziwię, że wcześniej o nich nie słyszałem.

klocki Marioinex
Zestaw Konstruktor. Idealny dla chłopca.

Klocki Marioinex – krótka charakterystyka

Klocki są wykonane z miękkiego, przyjemnego w dotyku elastycznego tworzywa. Nie jest to plastik ani guma. Powiedziałbym bardziej, że to coś pomiędzy nimi. Producent nie podaje dokładnej informacji ale dla mnie najważniejsze jest to, że są ekologiczne (podlegają recyklingowi) oraz mają stosowne certyfikaty UE. Wydaje mi się również, że bardzo trudno je zniszczyć, nie łamią się (możemy je dowolnie wyginać). I co również istotne – można je prać/myć w pralce lub zmywarce w temperaturze 30 stopni (zalecany odpowiedni woreczek). Zatem jest to świetny produkt dla żłobków i przedszkoli, ponieważ co jakiś czas można je w ten sposób wyczyścić. Wiadomo, że 30 stopni nie zabije wszystkich zarazków i patogenów ale zawsze to coś!

Klocki są dostępne w różnych wariantach. Znajdziemy więc zestawy dla maluszków jak i dla starszych dzieci, które lubią konstruować. Plusem jest również to, że zestawy klocków można ze sobą łączyć (oddzielnie w wariantach micro, mini, midi).

klocki Marioinex
Z klocków możemy konstruować nawet samochody i samoloty…

Klocki Marioinex – wrażenia i moja opinia

Najbardziej spodobał mi się zestaw Konstruktor – możemy za jego pomocą budować drogi, pojazdy, budynki i pewnie jeszcze wiele więcej. Co tylko nam wyobraźnia podpowie. W zasadzie idealny zestaw dla trzylatka. Muszę Was również przestrzec: nie tylko dziecko wciąga się w zabawę tymi klockami, dorośli również wpadają po uszy! Zabawa z Marioinex jest przyjemna i bardzo pobudzająca kreatywność dziecka. Co prawda w zestawie otrzymujemy książeczkę z propozycjami układanek ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zdać się na własną wyobraźnię. Oprócz rozwijania wyobraźni, klocki wpływają również na wyrabianie w sobie precyzji i cierpliwości. Trochę też wyciszają (na podobnej zasadzie jak puzzle). Do czego można się przyczepić? Chyba do tego, że zawsze ich będzie za mało. Ale to wychodzi już w trakcie zabawy – kiedy budujesz, budujesz, budujesz i… brakuje ci kolejnych klocków. Bo zabawa z nimi wciąga na dobre 😉

klocki Marioinex
…co tylko wyobraźnia nam podpowie.

P.S. Ceny klocków są dość przystępne. Możesz sprawdzić ceny wszystkich zestawów na Ceneo.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *