Żółw Franklin – najlepsza bajka dla dziecka?

Czy Twoje dziecko lubi bajki? Jeśli nie, może nie znalazłeś jeszcze tych właściwych? Pozwól, że przedstawię serię bajek, w której bohaterem jest sympatyczny żółw Franklin. Będą to bajki z morałem, na temat codziennych spraw i problemów. Bajki, które chce się czytać.

Czego uczą bajki o żółwiu Franklinie?

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że biblioteczka naszego dziecka będzie wyposażona praktycznie w całą serię jednej z bajek. Ale jednak! Jest to seria być może znana niektórym z filmów animowanych „Franklin i przyjaciele”. Bajki animowane z tym wesołym żółwiem również oglądamy od czasu do czasu, jednak pamiętamy aby nie odbywało się to zbyt często.

Te dość krótkie, treściwe opowiadania są bardzo dobrze oceniane zarówno przez dzieci, rodziców jak i pedagogów. Świetnie dopasowana fabuła nawiązuje do codziennych spraw i problemów wieku dziecięcego. Razem z dzieckiem mamy okazję towarzyszyć Franklinowi np. w trudnej nauce jazdy na rowerze, w pierwszym dniu szkoły czy na wyprawie kajakowej. Czytając o tym, jak zachowuje się żółw Franklin dziecko uczy się, że trzeba czasami powiedzieć „przepraszam” albo przemyśleć niektóre decyzje. Pojawiają się też takie tematy jak narodziny siostrzyczki, wizyta w szpitalu, zakup kasku rowerowego czy strach przed burzą. Tematów opowiadań jest oczywiście o wiele więcej. Sam dokładnie nie wiem ile – sami mamy już około 50 pozycji a liczba ta stale się powiększa.

Warto również wspomnieć, że bajeczki napisane są bardzo przystępnym językiem. Idealnie nadają się do wspólnego czytania już z dwu – lub trzylatkiem. Natomiast starsze dziecko będzie mogło samodzielnie pogrążyć się w lekturze, tym bardziej, że niektóre z nich są drukowane dość dużymi literami, ułatwiającymi czytanie najmłodszym.

Jeśli chodzi o ilustracje – bajki o Franklinie są bardzo pięknie wydane. Natomiast dzięki miękkiej okładce (uwaga na mniejsze dzieci!) i niewielkiej liczbie stron bez problemu zabierzesz je ze sobą na piknik czy wycieczkę.

Żółw Franklin – naprawdę polecam!

Bardzo gorąco polecam całą serię bajek o żółwiu Franklinie. Dzięki niej dziecku łatwiej będzie zrozumieć różne aspekty życia codziennego, mniejsze i większe problemy z którymi trudno sobie poradzić. Umożliwi mu też wyciągnięcie wniosków na podstawie historii bohaterów opowiadań. Naprawdę warto!

P.S. Bajki o Franklinie są dość tanie i można je łatwo znaleźć w wielu księgarniach internetowych. Koszt jednej sztuki oscyluje w granicach 4-5 zł! Wszystkie tytuły i księgarnie dostępne są na Ceneo pod tym linkiem.4 thoughts on “Żółw Franklin – najlepsza bajka dla dziecka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *