„Pucio uczy się mówić” – krótkie spojrzenie na książkę

Pierwsza książka z serii zabawnych i ciekawych bajek o sympatycznym chłopcu. „Pucio uczy się mówić” jest polecany zarówno dla tych najmłodszych, które jeszcze nie potrafią mówić jak i dla dzieci mających problem z wymową. Zajrzyjmy do środka i przekonajmy się, dlaczego mówią o tej książce, że każde dziecko obowiązkowo powinno ją mieć. A zatem – do lektury!

Autorka, Marta Galewska-Kustra przygotowała świetną książkę. Bez dwóch zdań. Brawa należą się również dla ilustratorki za rewelacyjną oprawę graficzną.

Ale do rzeczy. Jak sam tytuł wskazuje, nie jest to stricte książka do czytania. To zabawy dźwiękonaśladowcze. Bo przecież zanim dziecko nauczy się pierwszych słów, najpierw będzie przyswajać wyrazy dźwiękonaśladowcze. Przykładowo poznaje więc jaki dźwięk wydaje upadający wazon, jakie odgłosy wydają zwierzęta domowe a także jakimi wyrazami dźwiękonaśladowczymi posługujemy się na co dzień. I oczywiście wiele innych, nie sposób wspomnieć tutaj o nich wszystkich. Dziecko podąża więc wraz z rodzicem poprzez kolejne karty książki, równocześnie ucząc się mówić i naśladować dźwięki. Poza tym, jest to również świetna okazja do tego aby uczyło się nazw obiektów przedstawionych w książce. Bo ilustracje naprawdę do tego zachęcają i angażują. Mówię tutaj z własnego doświadczenia, po wielu godzinach spędzonych z tą książką. Mój syn naprawdę lubił tę książkę (jak zresztą wszystkie inne z tej serii) i często prosił aby ją przeczytać. Sami widzicie więc, że czytanie, a w tym przypadku czytanie tej konkretnej pozycji to nie jest tylko zabawa ale także nauka i rozwój.

Reasumując: tak, jest to książka po którą powinniście sięgnąć. Napisana przez doświadczonego logopedę (co gwarantuje, że słownictwo w niej zawarte zostało starannie dobrane), świetnie zilustrowana i oprawiona (twarda okładka, sztywne strony, zaokrąglone rogi). Czapki z głów. Zobaczcie zresztą kilka przykładowych stron.

Moją recenzję drugiej części przygód Pucia możecie przeczytać tutaj.

Ceny i opinie „Pucio uczy się mówić” możecie sprawdzić jak zwykle na Ceneo.2 thoughts on “„Pucio uczy się mówić” – krótkie spojrzenie na książkę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *