Krem bambino – czy znasz wszystkie jego właściwości?

Krem Bambino. Któż go nie zna? Można powiedzieć, że jako dzieci wychowaliśmy się przy nim, rośliśmy wraz z nim a teraz stosujemy go u naszych dzieci. Jest tak prosty i uniwersalny, nic więc dziwnego, że zyskał zaufanie wielu rodziców. Nie wszyscy jednak znają jego wszystkie zastosowania. Czy są prawdziwe? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Krem Bambino w kilku słowach

Zasłynął przede wszystkim jako świetny krem dla dzieci. W zasadzie wyróżniamy dwa rodzaje tego kremu: pielęgnacyjny oraz ochronny+kojący. Skupimy się przede wszystkim na tym drugim.

Jego zadaniem jest ochrona skóry już od pierwszych dni życia dziecka. Łagodzi również podrażnienia i pielęgnuje skórę i atopową i alergiczną. Krem Bambino może pochwalić się pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka i Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Krem Bambino – właściwości

A teraz lista zastosowań tego produktu. Dzięki zawartości tlenku cynku, krem:

 • działa antybakteryjnie
 • zapobiega powstawaniu podrażnień
 • koi i uspokaja skórę (szczególnie atopową, alergiczną)
 • przyspiesza regenerację naskórka
 • chroni przed czynnikami zewnętrznymi (a przecież wychodzimy na spacery niejednokrotnie przy kiepskiej pogodzie)
 • łagodzi odparzenia i otarcia
 • natłuszcza suchą skórę

Nieznane zastosowania kremu Bambino

Okazuje się, że krem ochronno-kojący Bambino mogą z powodzeniem stosować również dorośli. Niektórzy twierdzą, że z powodzeniem można go stosować:

 • jeśli Twoja skóra na twarzy (w innych miejscach) jest przesuszona, atopowa
 • jeśli masz skłonności do trądziku – brak tlenku cynku jest jedną z przyczyn powstawania trądziku, a więc stosując krem Bambino niejako podajemy ten pierwiastek bezpośrednio na skórę. Jednak w przypadku trądziku radzimy najpierw przetestować na sobie – jest to jednak krem zawierający olej mineralny
 • jeśli nie chcemy zmarszczek – ponieważ krem Bambino zawiera w sobie liczne emolienty, które nawilżają, wzmacniają i uelastyczniają skórę (czyli jednym słowem nie tyle działa przeciw zmarszczkom ale może wspierać działania przeciwzmarszczkowe)
 • jeśli nie chcemy rozstępów – w zasadzie jak wyżej: nawilżanie, wzmacnianie i uelastycznianie pomaga naszej skórze, dzięki czemu stanie się odporna na rozciąganie spowodowane np. przybieraniem masy ciała podczas ciąży. Ale trzeba to robić regularnie aby przyniosło jakiekolwiek efekty.
 • jeśli chcesz złagodzić efekty nadmiernego opalania – przetestowałem na sobie – co prawda naskórek i tak nieco zszedł (zbyt długa ekspozycja na słońce) ale krem znacznie złagodził dolegliwości.

Krem Bambino – hit czy kit?

Na pewno możemy powiedzieć, że krem Bambino bardzo dobrze sprawdza się przy dzieciach. Niezbyt skomplikowany skład, delikatny dla skóry, może trochę za tłusty ale generalnie spełniający swoją rolę. Czy jest świetny również dla dorosłych? To zależy. Uważam, że spełnia podstawowe funkcje, czyli nawilża i daje ulgę. Czy działa przeciw zmarszczkom i rozstępom? Trudno powiedzieć. Nie znam bezpośrednich relacji na ten temat. A co Wy sądzicie na ten temat?

P.S. Tekst nie jest sponsorowany. Artykuł napisany w oparciu o dane producenta udostępnione na oficjalnej stronie produktu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *