Czas dla mamy i taty – recepta na udany związek

Dzień za dniem, tydzień za tygodniem. I tak mija kolejny miesiąc, rok. Kiedyś mieliście motyle w brzuchu,  wspólne randki, kolacje, romantyczne kino, namiętny seks. Dziś nic już z tego nie zostało. Dwoje coraz bardziej obcych sobie ludzi. Przeraża Cię taka wizja? Ale co z tym robić jeśli ma się kilkoro dzieci, które zajmują każdą chwilę? Jak żyć?

Wydawałoby się, że kluczem udanego związku jest przede wszystkim wzajemna troska o siebie nawzajem. Jeśli Tobie jest dobrze i mi również to wszystko powinno być OK. Ale czy to wystarczy? No właśnie. Nie do końca. Jest jeszcze jedna ważna recepta na udany związek. Jakkolwiek dbanie o siebie i podział obowiązków jest bardzo ważny, istotne dla związku jest wspólne spędzanie czasu. Na zasadzie: mama i tata. I nikt więcej. Oczywiście, dzieci są bardzo ważne dla każdego rodzica, ale przecież to nie oznacza, że musicie spędzać z nimi 100% swojego czasu. Może warto choć 1% tego czasu spędzić razem? Czasem życie rodziców jest na tak wysokich obrotach, że nie mają czasu zapytać siebie o miniony dzień, o samopoczucie, plany na najbliższe dni. Raz na jakiś czas dobrze jest więc zostać samemu, bez dzieci i spokojnie porozmawiać o sobie, rodzinie, problemach, oczekiwaniach. Potrzebujesz tego. Twoja druga połowa również.

Racja, jest mnóstwo rodziców, którzy nie mają komu zostawić dzieci. Rodzice mieszkają setki kilometrów stąd, reszta rodziny również, niania kosztuje… I tak dalej. Chwila, ale kto powiedział, że od razu masz wychodzić na cały wieczór? W takiej sytuacji, wielkim sukcesem będzie nawet wspólna kolacja przy świecach po godz. 22, kiedy dzieci pójdą już spać. Można? Można! Jeśli rodzina mieszka zbyt daleko, raz na jakiś czas może do nas przyjechać i zostać z dzieckiem. Ewentualnie w drugą stronę – wy możecie do nich pojechać. Jest jeszcze jedna opcja – przyjaciele. Jednym razem Wy zostawiacie u nich dzieci, innym razem oni zostawiają u Was. Dzieci idą spać – Wy macie wieczór dla siebie. Idealny na romantyczną randkę. Jak sprzed lat. Brzmi nieźle, prawda?

Jesteś facetem? Nie pozwól więc, żeby życie Twojej żony polegało tylko na praniu, gotowaniu i sprzątaniu. Zadbaj o nią tak jak kiedyś zabiegałeś o jej względy. Zaplanuj miły wieczór. Wysłuchaj co ma do powiedzenia. Daj jej trochę bliskości i męskiego wsparcia. Jesteś kobietą? To bądź kobietą. Nie daj sobie wmówić, że powinnaś być przede wszystkim matką i zajmować się dziećmi. Udowodnij swojemu facetowi, że w kuchni niekoniecznie można tylko gotować. Pokaż, że w domu można ubrać się w coś bardziej seksownego niż rozciągnięty dres.

Reasumując, jeśli zależy Wam na udanym związku do później starości – zadbajcie o niego już teraz. Dbajcie o te wspólne chwile. Jakkolwiek to zabrzmi – Wasz świat nie kończy się na dzieciach. One wkrótce dorosną, pójdą w świat. A wy zostaniecie we dwoje. Tylko od Was zależy czy szczęśliwi i zakochani czy całkowicie obcy i żyjący w odmiennych światach. Czy będziecie nadal chcieli spędzać czas ze sobą czy raczej osobno. Mam nadzieję, że już rozumiesz dlaczego warto wygospodarować trochę czasu „tylko dla rodziców”?2 thoughts on “Czas dla mamy i taty – recepta na udany związek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *